Suna Dumankaya
 
Merak Ettiklerinizi Arayın >
Suna Dumankaya Göz Altı Morlukları İçin Bitkisel Çözüm
Sponsor bağlantılar

 

Uykusuzluk, ağlamak, fazla güneşe maruz kalmak, vücutta su kaybı,sigara içmek, kalp hastalıkları, böbrek ve karaciğer hastalıkları aşırı tuz tüketimi, çeşitli alerjiler, kansızlık ve demir eksikliği, yüksek ateşle seyreden hastalıklar ya da genetik nedenlerle ortaya çıkabilen göz altı morlukları tüm kadınların korkulu rüyasıdır.

Bu morluklardan kozmetik önlemlerle kurtulmak ya da hafiflemesini sağlamak mümkündür. Üzüm çekirdeği extresi, C vitamini ve diğer antioksidanlar kılcal damarların güçlenmesine ve cildin gelişmesine yardımcı olur. Bunlardan yararlanın.

Tedavi şekilleri
Gözaltı halkalarına salatalık ya da patates dilimlerinin veya çay kompreslerinin iyi geldiği bilinmektedir.Bu malzemeleri poşetle değil taze olarak ve buzdolabında soğutarak uygulamak daha iyi çözümler verecektir.Kullandığınız göz kremi mutlaka K ve C vitamini içermelidir.

Gözaltı morlukları için bitkisel tedaviler:
1-) 2 parça pamuğu soğutulmuş papatya yada lavanta çayına batırarak suyunu sıkarak göz kapaklarınıza uygulayın. Ayrıca mutlaka 25 yaşından sonra göz çevresi için krem kullanılması gerekir. www.kadincazayiflama.com
2-) Bir başka doğal bakım önerimiz ise göz çevresi için avakado ve buğday yağıdır.Bu karışımın uygulaması göz çevresine dıştan içe doğru hareketlerle ve çok nazik bir şekilde olmalıdır.

3-)Göz çevresine düzenli olarak yoğurt suyu sürmek veya elma kabuğu koymak da etkili bir çözümdür.

Ebegümeci terapisi

Havanda ezilmiş bir tutam ebegümecinin içine bir adet elmanın suyunu ekleyin. Gazlı bez arasına koyduğunuz karışımı göz çevrelerinizde 20 dakika bekletin. Bir de bol bol maydanoz ve taze nane tüketin.

Rezene terapisi
Kaynatılıp soğutulmuş bir bardak rezene çayına 2 parça pamuğu batırıp göz kapaklarınıza yerleştirin ve 15 dakika bekleyin.

Elma terapisi
Rendelenerek suyu sıkılmış bir elmanın içerisine bir tatlı kaşığı Türk kahvesi koyup gazlı bezin arasına yerleştirip sorunlu bölgelere uygulayın. Haftada 3 kere bu uygulamayı tekrarlayın. Ancak göz altı morlukları bir sağlık sorunu haberciside olabilir. Bu yüzden doktora gitmeyi ihmal etmeyin.

Herbalist ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarfından doğal ve bitkisel yöntemlerle hazırlayacağınız tarifler

 
 
Etiketler :
1 Yorum yapılmış "Suna Dumankaya Göz Altı Morlukları İçin Bitkisel Çözüm"


  1. Semra demişki 26 Ocak 12 10:10 

    Merhaba.ben maya,ari sutu ve tereyag formülümüzü uyguladım fakat hangi sıklıkla ve sonrası temizleme konusunda bilgi almak istiyorum.

Yorumlarınız bizim için önemlidir
 
Domain Yazılar (RSS) - Yorumlar (RSS) - suna dumankaya - sitemap -